florystyka elewacje oferta news o nas kontakt
florysta realizacje wydarzenia galeria

Od początku działalności nasza firma współpracuje ze znanym w kraju florystą Piotrem Salachną, wspierając jego liczne inicjatywy związane z artystycznym układaniem roślin.

Piotr Salachna jest pracownikiem AR w Szczecinie, gdzie w 2006 roku uzyskał dyplom doktora (specjalność rośliny ozdobne).
W roku 2004 wygrał I Mistrzostwa Florystyczne Pomorza Zachodniego, a w roku 2005 został II Wicemistrzem Polski we florystyce. Swoje prace prezentował m.in. na III Międzynarodowej Wystawie Florystycznej (2003), Wystawie w Łazienkach Królewskich
w Warszawie (2005), Międzynarodowych Mistrzostwach
Florystycznych Polski (2005, 2007). W latach 2002-2005 był głównym projektantem ekspozycji florystycznych towarzyszących wystawie „KWIATY I PTAKI” w Zamku Książąt Pomorskich, w 2007 roku był dyrektorem artystycznym wystawy „Pamiętajcie o ogrodach” w Muzeum Narodowym na Wałach Chrobrego w Szczecinie.

Piotr Salachna od 2001 r. pełni funkcję sekretarza Zarządu Oddziału Szczecińskiego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Ogrodnictwa NOT oraz prezesa Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Florystów. W ramach popularyzacji florystyki udzielił kilkadziesiąt wywiadów dla prasy (Kurier Szczeciński, Gazeta Wyborcza, Głos Szczeciński), radia (Polskie Radio Program 1,
Radio Zet) i telewizji (TVP 1, TVP 3, TVN).

Jego ulubiony aforyzm brzmi: „mniej znaczy więcej” (Mies van der Rohe).